Na čom beží tento web

Na čom beží tento web

Pôvodne tento web bežal na United Nuke a s takmer nulovými znalosťami PHP som doplnila série, figúrky a papieriky. Dnes si ani neviem predstaviť, ako som to mohla zvládnuť. To bolo v roku 1998. Taký ten zelený, ešte stále je funkčný (kým ma nedonútia na hostingu zmeniť PHP verziu). Všetky zmeny sa robili ručne priamo v databáze na hostingu.

Potom som sa ho pokúsila nahradiť e107 CMS, v ktorom si naprogramujete čokoľvek, takže dokázal využiť všetky údaje zo starého webu. Jeho limitom je však frontend, pridávanie obrázkov atď. Programovať to celé nanovo som jednoducho nemala čas.

Medzitým u nás doma prebehli opakovane stavebné úpravy a čoraz viac a viac sérii skončilo v krabiciach v posteli. Naposledy mi už vitrínu úplne zrušili. Lenže nájdite niečo, keď si potrebujete overiť, či to máte alebo nemáte.  Potom som na kindermánii objavila fotku s vystavenými krabičkami pre konkrétnu sériu (bez variantov) a rozhodla sa investovať do upratania zbierky. To však bolo treba aktualizovať zoznamy a vtedy som zistila, že starý web síce beží, ale hosting už taký typ databázy nepodporuje… proste komplikácie nad komplikácie.

Čisto do WordPressu som nechcela ísť – kto vie, ako sú tam uložené dáta, by to nikdy neurobil. Áno, mohla som použiť vlastné tabuľky, ale zase tak programovať vo WP neviem a nemala som čas (a hlavne chuť) sa to učiť. Mám skvelú tému, s ktorou urobím takmer čokoľvek, ale robiť všetko nanovo.? A tak ma napadlo použiť pod WordPressom e107, napísať si shortkódy v e107 a použiť ich, stačí pridať správne atribúty a využiť Visual Builder shortcode mapper….  to bol nápad, realizácia trvala dva dni, teraz budem pár dní čistiť bordel na serveri, ale potom už sa budem plne venovať len aktualizácii zbierky. Na jednom mieste – v admine e107, čo sa prejaví aj na starom webe aj vo WP.  Takže tá časť s výpisom figúriek pod sériou sú originálne zoznamy zo starého webu.

Toto riešenie znamená, že starý web viem presunúť rýchlo, ale zase…  každú sériu kontrolujem, aj popisy variantov sa zmenili… neviem, či ísť pekne za radom alebo riešiť aktuálne veci…   To sa poddá. Podstatné je, že technicky je to takmer vyriešené a zvyšok je už len o voľnom čase…

PS. Na leto mám sľúbenú „pomocníčku“, ktorá je ochotná prezrieť všetky moje krabice s duplikátmi… konečne ich budem môcť vyhodiť von, keď budem mať istotu, že mám originál.

 

Menu