Upratovanie po várkach

Upratovanie po várkach

Ten, kto niekedy musel triediť tak rozsiahlu zbierku, cez ktorú sa prehnal chaos niekoľkokých rokov skladovania a presúvania medzi skriňami, krabicami, sáčkami, asi pochopí, prečo na to musím ísť inak.

Ku niektorým sériam je možné zohnať priamo krabičky. Lenže tieto krabičky sú len na základné figúrky. Dajú sa použiť aj na reedície či ďalšie vydania, ale to chce zase nové štítky a podobne. Plus niektoré nemám kompletné a potrebujem ich mať poruke. Jednoducho to začalo byť znova príliš komplikované, takže som sa rozhodla použiť iný systém. Z krabičiek, ktoré už mám zaplnené, som vybrala 20 sérii a nafotila. Následne budem „čistiť“ a upratovať len týchto 20 sérii. Dvadsať preto, lebo presne toľko krabičiek sa zmestí do už pripravenej krabice.

Len pre tieto série skontrolujem, či už sú presunuté zo starého webu, či sú aktualizované zoznamy…  budem musieť oddeliť nejako varianty, ktoré budú inde. Pre túto várku skontrolujem nové info u pána Helmuta a prípadne skúsim google…

Po uzavretí budem môcť k týmto sériam nahrať duplikáty…    prípadne pokračovať s ďalšou várkou.

Inak zistila som, že my najviac vyhovuje vyhľadávanie cez opisné názvy sérii, hlavne u tých novších (a to myslím po 2004) si ani za svet nie a nie spomenúť na názov. Takže to bude ďalšia vec, čo k tejto várke doplním.

Prvá várka sérii